Gra czerwony traktorek

Dzisiaj proponuje zagrać w grę czerwony traktorek. Jest to gra rolnicza, w której naszym celem będzie bezpiecznie dostarczyć towar w wyznaczone miejsce za pomocą czerwonego traktorka z przyczepą. Gry rolnicze często niosą za sobą ciekawą historię, więc teraz opowiem wam jak to wszystko się zaczęło oraz objaśnię wam, o co dokładnie chodzi w grze czerwony traktorek. Więc zacznijmy.

Rolnik, który mieszka gdzieś za górami, za lasami, za rzekami, dawno, dawno temu założył swoją farmę: Farm Express, która po pewnym czasie zmieniła się w wielkie gospodarstwo rolne. Za każdym razem, gdy zakończy coroczny odchów, swoje urodzaje zawozi na targ, aby sprzedać i zarobić, aby w następnym roku mógł zebrać jeszcze większe plony. Jak co roku wesoły farmer uprawiał swoje gospodarstwo rolne. Jednak, przez to, że mieszka on bardzo, bardzo daleko od targowiska, musi dowieźć warzywa, oraz zwierzęta swoim czerwonym traktorkiem. I tu zaczyna się cała zabawa z grą czerwony traktorek.

Gry rolnicze często polegają na wykonywaniu jakiś zadań. Twoim zadaniem będzie dostarczyć, na targ wyznaczoną ilość surowców, za pomocą czerwonego traktorka. Co wcale nie oznacza, że to będzie proste zadanie. Droga na targ jest bardzo długa i trudna, a do tego wszystkiego z każdym poziomem gry będzie gorzej. Zaczynając grę, czyli naciskając przycisk play w panelu głównym, przechodzisz do swojej farmy. Jak pewnie zauważyłeś masz przed sobą swoją farmę, oraz sześć tras, którymi można dojechać na targ. Zaczynamy od pierwszej trasy, jaką jest tutorial. Jest to wprowadzenie, gdzie będziesz poinformowany, jak należy grać w grę czerwony traktorek. Więc naciskasz tutorial i załącza się trasa. Twoim zadaniem będzie w jak najkrótszym czasie dowieźć na targ dziewięć pomidorów, z pośród, dwudziestu, które zostały załadowane na naczepę. Zanim jednak przystąpisz do trasy, wyjaśnię ci, jak będziesz sterował swoim czerwonym traktorkiem.


Gry rolnicze posiadają różne sterowanie. Tutaj sterowanie odbywa się za pomocą strzałek na klawiaturze oraz przycisku spacja. Za pomocą strzałki w przód, czerwony traktorek pojedzie do przodu, strzałką w dół, traktorek będzie poruszał się do tyłu. Używając strzałek w bok balansujesz traktorkiem. Naciskając strzałkę w lewo dziób traktorka unosi się do góry, natomiast naciskając strzałkę w prawo, dziób traktorka opuszcza się w dół. Za pomocą spacji zapinamy i odpinamy przyczepę, poprzez naciśnięcie, oraz kiprujemy przyczepę do tyłu, za pomocą przytrzymania przycisku spacja.  Gry rolnicze potrafią wciągnąć na długie godziny, a więc zaczynaj zabawę! Najpierw powoli podjeżdżasz pod przyczepę i naciskasz spację, aby przyczepić ją do czerwonego traktorka. Następnie ruszasz do przodu i w jak najszybszym czasie spróbuj dotrzeć na targ. Uważaj jednak, aby po drodze nie zgubić pomidorów, ponieważ wtedy nie zaliczysz planszy.

Ta gra rolnicza może cię nieraz zbić z tropu np. jeśli w drodze na targ przyczepa odłączy się od czerwonego traktorka, masz osiemdziesiąt sekund na ponowne zaczepienie przyczepy, jednak pamiętaj o tym, że w trasie, gdzie jest nierówna powierzchnia, dużo ciężej zaczepić przyczepę niż na samym początku gry. Jeżeli jednak uda ci się dojechać do wyznaczonego miejsca bez żadnych problemów, musisz wjechać na wagę i wysypać wszystkie dowiezione przez ciebie pomidory. Wjeżdżasz, więc na wagę odczepiasz czerwony traktorek za pomocą spacji i przytrzymując spację kiprujesz przyczepę, tym samym wysypując wszystkie pomidory na wagę. Pamiętaj jednak, że musisz dowieźć ze sobą przynajmniej dziewięć pomidorów, jeśli tego nie uczynisz, misja zostanie niezaliczona i będziesz musiał podążać tą trasą od nowa. Jeśli upewnisz się, że wszystko w porządku, przesuń dźwignię, znajdującą się na końcu planszy za pomocą myszki, w celu zważenia pomidorów i wypłacenia ci należnej zagrody.

Gdy to zrobisz, wracasz na farmę, gdzie został odblokowany następny poziom. Postępujesz podobnie jak w poprzednim, jedynie tym razem masz dowieźć marchewki. Potem, jak to zwykle mają gry rolnicze, kolejno zostaną odblokowane następne poziomy, gdzie musisz dowieźć na targ czerwonym traktorkiem: dynie, owce, świnie i krowy. Po ukończeniu wszystkich poziomów, rolnik podlicza zgromadzone przez siebie pieniądze i szykuje się na następne zbiory. Gra czerwony traktorek jest bardzo wciągająca, i choć przejście jej nie zajmuje dużo czasu, to z pewnością przyjdzie ochota na ponowne zagranie. Polecam również gorąco inne nasze gry rolnicze oraz gry farmerskie.