Gra farma

Gra farma to nasza pierwsza propozycja. Jest to gra sieciowa, co oznacza, że możecie grać poprzez sieć ze swoimi znajomymi, wymieniać się na czasie spostrzeżeniami, czy nowinkami, co do tego ile plonów udało wam się zebrać, czy jakie zwierzęta już wyhodowaliście. Gra farma posiada dwie opcje rozpoczynania gry – możecie się zarejestrować i korzystać z wszystkich funkcji tejże gry farmerskiej ( rejestracja jest darmowa ) lub też grać jako gość, jednak wtedy pewne opcje są niedozwolone.

Gra farma to rozbudowana gra, która w niczym nie jest gorsza od gier takich jak Farmerama czy Wolni farmerzy. Początkujący gracz, który nigdy nie miał do czynienia z tego typu grą może się na początku nieco gubić, jednak od tego jesteśmy my i nasz opis. W opisie, który będzie umieszczony pod grą znajdziecie wszelkie informacje dotyczące tego jak grać i jakie gra ma opcje. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemów z tą grą farmerską. Gra farma jest idealna na długie wieczory, kiedy powiewa nudą. Potrafi świetnie wypełnić czas i wciągnąć do tego stopnia, że życie bohatera gry staje się naszym drugim życiem. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, aby zostać farmerami to teraz to marzenie poniekąd możecie spełnić.

Gra farma jak już było wspomniane jest grą o wielu funkcjonalnościach. Niektóre z funkcjonalności dostępne są dopiero po rejestracji, rejestracja jest darmowa, a więc warto stracić 5 minut, żeby jej dokonać. Jeśli już zdecydujecie czy gracie jako  zarejestrowany gracz, czy jako gość to w następnym kroku wybieracie farmera. Wybieracie imię, a następnie płeć farmera. Jeśli imię zostało już zajęte wcześniej to wyświetlają wam się propozycje oraz pole, w którym możecie podać kolejną własną nazwę. Kiedy już te formalne sprawy zostają dokonane  Gra farma ukazuje się w pełnej krasie i możecie zaczynać hodowanie roślinek i zwierzątek.


Po włączeniu się gry zobaczyć wasze na razie niewielkie pole, na którym już coś rośnie oraz zobaczycie waszą postać i bardzo dużo różnych opcji. Postaram się teraz wam je omówić. Zacznijmy od lewego górnego rogu. Gra farma ma tam ikonę stodoły, na której jest napisana cyferka, cyferka ta oznacza numer poziomu, który ma wasza farma. Poniżej macie pasek poziomu, który będzie się zapełniał wraz z zbieraniem plonów,  sadzeniem plonów, a także zbieraniem dóbr, które dają zwierzęta. Zakupując rośliny czy zwierzęta zawsze napisane jest ile dana rzecz rośnie i ile punktów się za nią dostaje. Te punkty właśnie wliczane są do paska poziomu. Poniżej paska poziomu znajduje się nazwa waszego farmera / waszej farmy. Niżej macie gotówkę – również dostaje się ją po zebraniu plonów i dóbr, które dają zwierzęta, w zależności od rodzaju zwierzęcia lub rośliny można dostać więcej lub mniej gotówki. Obok gotówki macie coś co służy do wymiany monet, które są poniżej na gotówkę. Monety dostaje się również w czasie gry, ale można je także zakupić. Zakup i wymiana monet w Gra farma jest dostępna tylko dla zarejestrowanych graczy Gra farma. Jeszcze niżej macie informacje o plonach – pierwsza liczba sugeruje ile plonów zebraliście, a druga ile jest gotowych do zebrania. Kiedy czas rośnięcia jakiegoś plonu dobiega końca to pokazuje się tam 1 min, czyli oznacza to, że za moment coś będzie można zebrać.

W prawym rogu Gra farma również mamy opcję, a znaleźć tam można od lewej: zapis gry, który jest dostępny tylko dla zarejestrowanych graczy, ustawienia gry, pomoc ( w języku polskim ), włączanie pełnego ekranu oraz wylogowanie się z gry.
W prawym dolnym rogu mamy całe mnóstwo różnych opcji. W rzędzie wyższym są trzy opcje: Moja farma ( dostępna tylko dla zarejestrowanych ), przybliżanie i oddalanie farmy. Niżej od lewej mamy: narzędzie, którym dokonujemy wszystkich operacji, pojazdy ( dostępna tylko dla zarejestrowanych ), nowe pole, czyli nowa kostka z ziemią, którą można umieścić w dowolnym wolnym miejscu na planszy, narzędzie do usuwania ( zawsze przed usunięciem zostaniecie zapytani czy aby na pewno tego chcecie ), dalej są zadania  dostępna tylko dla zarejestrowanych, sklep, w którym możecie zakupić rośliny, zwierzęta, drzewa, budynki, ozdoby, pojazdy oraz przyspieszacze, dalej jest rynek, na którym możecie poczatować z innymi ludźmi, zakupić ich produkty, itp, na samym końcu są wasze nagrody oraz opcja, która pozwala na przyspieszenie czasu w grze, czyli ominięcie tego, że Gra farma się toczy w czasie rzeczywistym.

Zostają jeszcze opcje z lewego rogu gry. Tam znajdziecie okienko do czatowania i opcje związane z kontaktem są jednak one dostępne jedynie dla osób, które się zarejestrowały. Macie tam od lewej: czat, znajomych, których dodaliście do kontaktów, wszystkich dostępnych graczy Gra farma, listę obowiązków, obiekty zadań specjalnych, które przyjęliście na siebie oraz na samym końcu jest księga, dzięki której możecie zaprosić do gry swoich znajomych. Poniżej okienka, a którym wyświetlać się będzie rozmowa macie pole na wpisywanie waszych wiadomości, które zatwierdza się strzałką obok. Głośnik obok strzałki pozwala na wyłączanie i włączanie dźwięku w grze.

Jeśli chodzi o samo sadzenie i zbieranie plonów w Gra farma to robi się do bardzo prosto za pomocą myszki. Jeśli naciśniemy myszką na pustej kostce z ziemią to pokaże nam się dostęp do zakładki sklepu, w której są rośliny. Wybieracie to, co chcecie zasadzić i zapełniacie wybrane kostki, po określonym czasie, który można zobaczyć podczas kupowania plony będą gotowe do zebrania. Aby zebrać plon w Gra farma wystarczy kliknąć na nim myszką. Jeśli chcecie zobaczyć ile czasu pozostało do rośnięcie to wystarczy najechać na daną rzecz myszą. Tyczy się to zarówno roślin jak i zwierząt.

Mam nadzieję, że teraz Gra farma nikomu nie sprawi problemu i będziecie się świetnie bawić grając razem z nami. Gra farma wbrew rozbudowanym funkcjonalnościom jest bardzo łatwa w załapaniu i po krótkim czasie można już budować wymarzoną farmę. Myślę, że Gra farma przypadnie wam do gustu i będziecie często do nas powracać, aby w nią grywać. Zaproście również swoich znajomych i sprawdźcie kto jest lepszym farmerem. Życzę udanej zabawy !!!

<!– 5eb8fad88deaad35d4874420c161acfe –>pi