Owieczki

Owieczki to bardzo słodkie zwierzątka, do których nieraz chciałoby się przytulić. Wiele gospodarstw rolnych, czy też farm posiada w swych zagrodach owieczki. Zwierzątka te trzeba wyprowadzać na pastwisko, a tam pilnować ich przed m.in. wilkami. Nie jedno dziecko pewnie słyszało bajkę o wilku w owczej skórze, który myślał, że jest sprytny i przebierając się za owce będzie mógł je zjeść. Jednak owca to nie głupie zwierzę i nie dało się nabrać na pułapkę wilka. Dziś ty możesz wcielić się w rolę pasterze i pomóc owieczce wydostać się z pastwiska.

Owieczki to bardzo sympatyczna gra rolnicza, w której musicie pomóc owieczce wydostać się z pastwiska. Ty jako pasterz, gdy zapada zmrok musi owieczki zaprowadzić z powrotem do stodoły. Niestety jednak owieczka zabłąkała się na pastwisku, więc czym prędzej musisz jej pomóc zanim pożrę ją zły wilk, który już czyha w zaroślach. To, że musisz to zrobić szybko sugeruje również nieubłaganie płynący czas. Jeśli ci go zabraknie to znaczy, że owieczkę pożre złe wilczysko, a to nie byłoby chyba dobrze ani dla ciebie ani dla innych owieczek, które są z sobą bardzo zżyte.

Owieczki to typowa gra rolnicza, w której musicie zająć się swoimi zwierzątkami z farmy. Wiadome jest, że zwierzęta trzeba wypasać na pastwisku, ale potem trzeba je zaprowadzić z powrotem do budynku, w którym nocują. Wszystkie owieczki już są w stodole poza jedną, która zagubiła się na pastwisku, koniecznie musisz po nią wrócić i pokazać jej drogę do domu, zanim pożre ją wilk. Drogę owieczce pokazuje się układając na polach pastwiska strzałki. Strzałki wskazują kierunek, w którym owieczka ma zmierzać. Trzeba to robić szybko, bo inaczej zabraknie wam czasu i wilczysko pożre biedną i bezbronną owieczkę.


Gry rolnicze są bardzo prostymi grami i gra Owieczki również taka jest. Układanie strzałek jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć na odpowiednim polu, a owieczka pójdzie w wyznaczonym kierunku. Aby zmienić kierunek strzałki wystarczy odpowiednią ilość razy kliknąć na wybranym polu. Strzałek nie trzeba stawiać jedna za drugą, bo owieczka pójdzie cały czas w wyznaczonym kierunku chyba, że napotka na drodze jakąś przeszkodę w postaci np. płotu czy donicy. Gra rolnicza Owieczki jest grą wieloetapową, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy, a zarazem rolniczej pracy. Dzięki grom rolniczym możecie zobaczyć, że praca na roli i farmie nie jest wcale taka prosta.

Jedyne co wam będzie potrzebne w grze rolniczej Owieczki to myszka, którą będziecie ustawiać strzałki. Nie ma tu też zbytecznych opcji takich jak przejście do menu, włączenie pauzy, czy wyłącznik muzyki. W gdzie nie są także naliczane punkty. Jedyne co to po prawej stronie ekranu możecie zobaczyć zegar – drewniany zegar z normalnymi wskazówkami nie taki elektroniczny. Zaś po lewej stronie ekranu macie tabliczkę z numerem levelu, w który aktualnie gracie. W każdym kolejnym etapie jest trudniej, bo nie tylko jedną owieczkę z pastwiska musicie wyprowadzić, ale nawet kilka owieczek, co sprawia, że ta gra rolnicza staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Mam nadzieję, że gra Owieczki przypadnie wam do gustu i będziecie się świetnie bawić. Gra ma przyjemną grafikę i nie ma w niej odstraszającej ścieżki dźwiękowej, a tylko dźwięk jupiiii po przejściu planszy. Bardzo ciekawe są etapy tejże gry rolniczej, każdy różni się  od siebie i pojawiają się nowe, inne przeszkody. Myślę, że ta gra rolnicza powinna przypaść do gustu małym farmerom i wielbicielom owieczek. Teraz już jednak nie przedłużam ratujcie owieczki przed złym wilkiem !!!